Koe no Katachi

The Shape of Voice

A gyerekek kegyetlenek. A gyerekek kimondják amit gondolnak, és nem gondolnak a kimondott szavak súlyára és következményeire. A gyerekekben még nincs meg az a morális gát, ami megakadályozza őket, hogy túlzásokba essenek. Ez a manga erről fog szólni. 

Történet

A történet egy Ishida Shouya nevű fiúval kezdődik, aki nem szeret unatkozni. Mindig kitalál valami játékot, vagy elfoglaltságot magának, hogy szórakozhasson. Az osztályban lévő barátai is vele tartanak, ám egy idő után beleunnak ezekbe a játékokba, amit főszereplőnk a fejükre zúdit. Ishidan egyre jobban kezd eluralkodni az unalom érzete, ám egy nap új hír lengi körül: Új osztálytársat kap, Nishimiya Shouko személyében. A lány első látásra átlagos embernek tűnt főszereplőnk szemében, ámde kiderült, hogy valójában ő nem hall semmit, egyetlen egy komunikációs forrása egy füzet, amibe irkálni szokott. Ishida abban a pillanatban megtalálta a lányban a szórakozás lehetőségét. Nishimiyat napi szinten nevetség tárgyává tették Ishida vezetésével. Kifigurázták őt, terrorrban tartották, eltörték a halló készülékeit, és a füzetét, amivel kommunikált a többiekkel eláztatták. Ishida nagyon jól szórakozott a lány szenvedésén, de egy nap minden megváltozott.


Amikor az osztály szembesítésre került, hogy ki is volt az, aki mindezt elkövette az új lánnyal szemben, Ishida önként felvállalta magát, viszont ezáltal az egész osztály ellene fordult, ugyanis mindenkit magával akart rántani. Főszereplőnk ezek után saját maga alatt vágta a fát, és ő került a szekálások középpontjába. Napi szinten megverték, eláztatták a cuccait és mindent elkövettek, hogy ő is ugyanúgy szenvedjen, mint Nishimiya. A lány édesanyja már nem tűrte azt a sok megpróbáltatást amin a lányának keresztül kellet mennie, ezért kivette őt az iskolából. Ishidanak egyedül, terrorban tartva kellet végigvinnie a megmaradt iskolai éveit.


Pár évvel később már középiskolásként újra találkozik a két atrocitásnak kitett gyerek. Ishida teljesen megbánta amit tett, és most már megértette, hogy hogyan is érzett a lány akkor, ezért tisztességesen bocsánatot kért Tőle, és feltette Nishimiyanak a nagy kérdést: "Leszünk barátok?"

Szereplők

Ishida Shouya

Főszereplőnk, aki utál unatkozni. A barátai között elindított úgymond egy "bátorságpróbát", hogy minden kis dologból versenyt csinálhasson. Kezdetben nagyon élénk fantáziájú, eleven fiúról beszélünk, de ahogy az osztály tett róla, hogy ne érezze jól magát, nagyobb korára inkább a háttérből figyeli az eseményeket, és nem akar senkivel sem

barátkozni. Édesanyjával él egy fedél alatt, és van egy nővére, aki viszont már nem él velük. Megtanulta a jelbeszédet Nishimiya miatt, csak hogy jobban tudjon vele beszélgetni.

Nishimiya Shouko

A süket lány, aki az új diákként jelenik meg a történet elején. Nishi egy nagyon kedves, és barátságos lány. A piszkálódások ellenére ő érzi magát hibásnak az egészben, és mindig bocsánatot kér attól, aki éppen piszkálta. A jegyzetfüzete az egyetlen kommunikációs eszköz számára, hiszen általában hanyagolja a beszédet mások felé. 

Tinédzser korára meg tanulta a jelbeszédet, amire Ishida is képes, így tudnak komunikálni. 

Yuzuru

Nishimiya huga. Már egészen kicsi korától kezdve védi a nővérét a piszkálódó alakoktól, mert nem tudja elfogadni, hogy nővére nem haragszik ezekre az emberekre. Fiús viselkedése miatt elhitette főhősünkkel, hogy ő valójában Nishi pasija. Mindent megtesz, hogy távol tartsa testvérétől azt a fiút, aki annyi mindent csinált vele a múltban. Szeret fotózni.

Yuzuru és Nishimiya édesanyja

Nagyon szigorú és utálatos a süket lányával, soha nem kéri ki a véleményét. A múltban történek után nem képes megbocsájtani Ishidanak, és ő is mindent elkövet, hogy ne találkozhasson a lányával.

Ishida édesanyja

Fodrászként dolgozik. Nagyon kedves és elnéző a fiával szemben, viszont nagyon tisztességtudó is, ugyanis ő is bocsánatot kért a lány anyjától, a fia szörnyű viselkedéséért. 

Személyes vélemény

Ez a manga tökéletesen definiálja, hogy a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni. Nem gondolnak bele, hogy "én" mit éreznék olyan helyzetben, amilyen helyzetbe "én" hozok egy embert. A mai világban meg főleg, mert hogyha valaki kicsit már másabb, mint az "átlag" akkor azt nem kell emberszámba venni, mivel ő "más" (és nem rossz értelemben persze). Sajnos nagyon sok olyanról hallani, hogy valakit piszkálnak az iskolában. Szinte minden osztályban van ilyen. Nagyon megbotránykosztató tud lenni, hogy valakit annyira emberszámba se vesznek, hogy olyanokat tegyenek vele, mint amik ebben a mangában vannak. Viszont amikor fordul a kocka, akkor már természetesen azok is megtudják, hogy milyen érzés a kiközösítés, és a gúny középpontjában lenni, akik eddig ezeknek felbúzdítója volt. Nagyon sok esetben már késő bocsánatot kérni azokért a bűnökért, amiket gyerek fejjel elkövet az ember. Viszont ebben a mangában megláthatjuk, hogy igen is van olyan, hogy megbocsájtás. Nishimiya, amilyen szörnyű dolgokon ment keresztül még ezek után is tud pozitívan gondolkodni, és ez egy nagyon dicséretes dolog, nem csak a való életben, hanem itt "papírra" levetítve is. Maga a történet megállná a helyét akár a valóságban is, hiszen ahogy már fentebb írtam, nagyon sok ilyen esetről lehet hallani. Az egy fejezetes mangáját mindenképpen ajánlom mindenkinek, hiszen ez egy olyan darab, amit mindenkinek el kell olvasni.

Írta: Amai 
2016.02.05

"Még hogyha különbözőek is vagyunk, akkor is köthetünk örök barátságokat." - Bleach
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el